Anlamayanlar için Sen Aydınlatırsın Geceyi

Sen aydınlatırsın geceyi, aslında izlemekte geç kaldığım filmlerden biri oldu. Bu yazıyı film analizi ya da film yorumu gibi değil de, daha çok filmde aklıma takılan şeyleri cevaplamak için paylaşmak istedim. Ama şu kadarını söyleyeyim, bu film inanıyorum ki Türk sinemasının kült filmleri arasında bir gün yerine alacak!
Film hakkındaki düşüncelerim, tamamen kendi görüşlerim olduğu için bu böyledir diye kesin bir yargıda bulunmuyorum. Sadece dediğim gibi filmden anladığım kadarıyla kafamdaki soruları ve cevaplarını paylaşacağım o kadar.
Filmi ilk izlediğimde açıkçası bende derin bir iz bıraktı. Aynı zamanda karmakarışık sorular. Bu yüzden öncelikle karakterlerin sahip olduğu özel güçleri ele alarak ilerlemek istiyorum.
Yazının spoiler kısmına geçmeden evvel, daha önce yazmış olduğum şu yazıları da okumak isteyebilirsiniz :
Eğer filmi izlemediyseniz lütfen spoiler kısmını okumayın!
Spoiler içerir
Film hakkında genel olarak söyleyeceklerim bu kadar. Onur Ünlü’nün ayrı bir kafası olduğunu bu film ve ardından çektiği görünen adam isimli dizi ile bir kez daha anlamış olduk. Ama bir şey diyeyim mi? Bu tür filmler bence daha fazla çekilmeli ve desteklenmeli. Yoksa salya sümük ağlayan kadınların aşk-meşk filmlerini ya da bel altı espriler ile güldürmeye çalışan ucuz filmleri daha çok görürüz.
Film müzikleri de çok iyiydi bee.

Yarayla alay eder yaralanmamış olan. Bak nasıl da sararıp soluvermiş tanrıça kederlerden. Sen çok daha parlaksın çünkü. Sen tüm göklerdeki yıldızların ilki.  Sen Aydınlatırsın Geceyi. William Shakespeare
[Toplam:0    Ortalama:0/5]

Kimler Neler Demiş?

3 Yorum - "Anlamayanlar için Sen Aydınlatırsın Geceyi"

Bildir
avatar
Sıralama:   En Yeniler | Eskiler | Beğenilenler
trackback

[…] Anlamayanlar için : Sen aydınlatırsın geceyi […]

Bir Tutam Karınca
Ziyaretçi

Uzun zaman önce izleyip beğendiğim bir filmdi. Filmi çok güzel yorumlamışsın. Kalemine sağlık.

Çıplak Yazar
Yönetici

Teşekkürler Yasemin.
Ben de çok beğenerek izlemiştim. Geç izlediğime üzüldüm ama yine de iyi ki izlemişim dediğim filmlerden oldu. Ancak film hakkında daha doğrusu karakterler hakkında düşüncelerimi yazdım ama belki de öyle değildir. Yani farklı bir mesaj vardır.

wpDiscuz