Yetişkinler için animasyon filmler

Yetişkinler için olan animasyonların, çocuklar için olanlardan ne gibi farkı var diye merak ediyorsanız size şöyle izah edeyim. Bir kaç iri memeli hatun görmeyeceksiniz, öncelikle bu yüzden içiniz rahat olabilir. Ancak çocuklar için uygun olmamasının nedeni tamamen şiddet ve derin konuların işlenmiş olması diyebiliriz.

Bunlardan ilki 2017 yapımı Resident Evil: Vendetta

Filmin tam anlamıyla aksiyon dolu olduğunu ve gerçek bir filmden farkı olmadığını söyleyebilirim. Evde hafta sonu oturmuş, akşam üzeri kendinize bir bira açarak ne izleyeceğim diye düşünüyorsanız oturup izlediğinize kesinlikle değecek bir film.

Fragmanına şöyle bir bakayım neymiş bu derseniz buyurun. Ama play tuşuna basmadan önce uyarayım. İlk bir kaç saniyelerde ekrana doğru ağzı kanlı bir zombi yaklaşıyor. Tırsmayın!

İkinci film ise benim çok sevdiğim filmlerden biri. Biraz eski bir yapım olduğundan çok fazla pixel yoğunluğu beklemeyin. Ancak kurgusu tam anlamıyla mükemmel. Sonuna kadar kendini heyecanla izlettiriyor ve izlerken kendinizi filmin içinde hissediyorsunuz.

Bu filmin adı ise Dante’s Inferno

Ayrıca bu film, Dante’nin İlahi komedya adlı eserinden esinlenerek yapılmış. Filmin EA yapım şirketi tarafından çıkarılmış bir oyunu da var ama oyunlarla pek aram olmadığından, sadece filmi izledim.

İzledikten sonra zaman kaybı olduğunu düşünecek olursanız, her türlü sitem dolu sözlerinizi yazmaktan lütfen çekinmeyin. Çünkü sizi pek takmış olmayacağım. Muhtemelen bu yüzden son kez yorum yapmış ve sonsuza kadar buraya bir daha uğramayacaksınız.

Neyse sadece bu iki filmi paylaşmak istedim ve uyumak üzere şimdi yatağıma yatmaya gideceğim. Yazı sonlarına doğru hep bir bonus verilir aslında değil mi? O halde size şöyle bir film önerisinde daha bulunayım. Aslında yukarıda bahsetmiş olduğum filmler ile tamamen zıt ve tam bir neşeli animasyon filmi olduğundan ailecek oturup keyifle izleyebilirsiniz.

Üçüncü ve bonus olan animasyon filmin adı da Wreck-It Ralph 

Eğer sizin çocukluğunuz da okul çıkışı atari salonlarında biraz olsun geçtiyse, eminim bu filmi çok seversiniz. Çünkü gerçekten nasıl bir kafadan çıktıysa tam bir hayal dünyası şaheseri yaratmayı başarmışlar. Bu senaryoyu yazan kişinin, hatta ilk başta fikir olarak düşünen kişinin alnından öpmek istiyorum.

Buna benzer diğer yazıları nerede bulurum diye merak ediyorsanız izlediklerim bölümünü biraz kurcalayın derim.

[Toplam:0    Ortalama:0/5]

Kimler Neler Demiş?

İlk Yorum Hakkı Senin!

Bildir
avatar
wpDiscuz