Bu yazıyı on kişiye gönder bütün dileklerin kabul olsun!

Oldukça fazla rastladığımız mesajların çoğu aslında bu cümle ile başlıyor. Bu yazıyı on kişiye gönder bütün dileklerin kabul olsun…

Bugün ramazan ayı olmamasına rağmen, bu mesajlardan bir tane daha aldım. Ramazan ayında sık sık aldığım için duruma alışmıştım. Ancak normal günlerde alınca kafamı kurcalamaya başladı. Çünkü bu biraz dini sömürmek gibi geliyor bana. Ya da bir şekilde bu işten rant sağlamak.

Mesela islami rüya yorumları sitelerini bilirsiniz. Rüya yorumlarına bir insan neden bakar ya da neden inanır hiç anlamam. Acaba bir şeylere inanma isteğimizden mi doğuyor bu arayış?

Çünkü çoğuna baktığınızda birbirinin kopyası olan bu siteler, oldukça fazla ziyaretçisi olduğundan yine bu işten para kazanmayı ihmal etmeyerek sayfalarının her yanını reklamlarla doldurmuşlar.

Lafı fazla dolandırmadan bana gönderilen mesajı paylaşayım.
sana bişey göndercem oku tm mı banada arkadaşım gönderdi okumadan önce içinden çok istediğin şeyi üç kez tekrarla sonra aşağıdaki yazıyi oku ……… unutma önce üç kez çok istediğin şeyi tekrarla …….. bismillahirrahmanirrahim lahavle vela kuvvete illah billahi aliyyül azim.amin …. bu mesajı 20kişiye gönder dilediğin kabul oluyor inanmıyodum ama harbiden oluyor eger silersen veya….. göndermezsen. allah dilediğini kabul etmesin .şimdi saatine bak 9 dakika sonra seni mutlu eden biolay olucak … çok zor değil kopyala gndr .yapalım bakalım.Benim için dene

Aslında çok fazla takılmam ve çoğu zaman okuyup geçerim bu mesajları. Ancak buna benzer mesajlar sosyal medya üzerinde de oldukça fazla paylaşılıyor. Özellikle de dini facebook sayfalarında. Artık öyle bir hal almaya başlamış ki, dualarını sosyal medya üzerinden iletir olmuşlar Allah’a. Bu durum beni rahatsız etmiyor… Kesinlikle!

Sadece garipsiyorum o kadar…

Şimdi mesela yukarıdaki mesaj için şu soruları özellikle sormak istiyorum :

1- Üç kez tekrarla denilmiş. Neden 3? 5 ya da 6 olmaz mı? Ya da 2 ez tekrarlayınca eksik mi olur?

2- Mesajın 20 kişiye gönderilmesi gerektiği söylenmiş… Hadi beee. 19 olmaz mı şimdi bu? Bu 20 kime ve neye göre belirlenmiş?

3- Cümle arasında geçen şu cümleye çok güldüm. ”HARBİDEN” yani bu dua mesajını yazan arkadaş arada kendisini öyle kaptırmış ki, arada mahalle ağzıyla yazmaktan kendini alamamış sanırım. Buna gülmemek elde mi?

4- Eğer silersen ya da göndermezsen, Allah dileğini kabul etmesin! Bir de beddua etmiş arkadaş. Neyse artık blogumda paylaşıyorum +bonus falan kazanırım ben bu işten.

Yani belki çok sıradan geliyor çoğunuza ama ne yazık ki, hala bu tür mesajlara ve yazılara inanıp gönderen insanlar var. Yahuu gözünüzü seveyim. Araya aracı sokmayın…

Bir dileğiniz, isteğiniz varsa bunu whatsapp ya da sosyal medya üzerinden yazıp 20-30 kişiye göndermeyin.

Kendi başınıza dua edin.

[Toplam:1    Ortalama:4/5]

Kimler Neler Demiş?

1 Yorum - "Bu yazıyı on kişiye gönder bütün dileklerin kabul olsun!"

Bildir
avatar
Sıralama:   En Yeniler | Eskiler | Beğenilenler
Pınar Çobanoğlu
Ziyaretçi

Gerçekten oturup 20-30 kişiye gönderenlere çok gülüyorum, neden uğraşılır ki 🤔

wpDiscuz