24 ay taksitle bi bok almayın

24 ay taahhütle telefon almıştım tabi ödemeler de 140 tl falan. Telefonu almam da ayrı bir olay olmuştu zaten. Gece hiç uyumamışım ne zamandır da şu paketimi değiştireyim deyip duruyordum. Paketi değiştireyim diye gittim. 2000 tl lik telefon aldım çıktım.

Telefon kutusuyla falan elimde duruyor. Otobüse bindim ama iç sesle de kendi kendime konuşuyorum.
– İyi bok yedin oğlum.
– 2000 tl lik telefon aldın nasıl ödeyecen.
– O da 24 ay taksitle.
3000 tl ye geldiğini de yaz da bari tam olsun…

Olan oldu işte bee..

Yani telefonu niye alıp çıktım niye bu kadar taksitin altına girdim nasıl girdim o uykusuzlukla anlamadım. Normalde öyle habire telefon değiştiren tiplerden de değilim.

Bazen fatura ödemesini geciktirdim. Ulan bakıyorum 140 olan fatura olmuş sana 160-170 telsiz ücreti zart ücreti zurt ücreti açma kapama bedeli diye iyice geçirmişler.

Benim de zoruma gitti. 5-6 yıldır Turkcell kullanıyosun faturalarını şakır şakır ödüyorsun arada bir böyle oluyor sadece. Onlar da açma kapama bedeli alıyor.

Oturdukları yerden bir tık tık yapıyorlar bilgisayar başında. Sanki zahmetli bir işmiş gibi bir de bedel alıyorlar.
Biz yazarız ya kendimizi de en iyi yazarak anlatırız. Ben de dayanamayıp turkcelle mesaj attım. Aslında beni pek kaale almazlar diye düşünmüştüm ilk başta ama yinede ulan yazayım ne kaybederim ki dedim.

Mesaj da duruyor. Sizin için kopyaladım 🙂

Merhaba sevgili Turkcell Sana hem bir şikayetim hem de bu şikayet doğrultusunda bir önerim olacak. Ben koskoca Turkcell’im senden mi akıl alacağım bir sürü şirket içi geliştirme ve iyileştirme departmanım var diye düşünebilirsin. Ama bu ön yargıları bir kenara bırakalım lütfen. Kaç yıl oldu bilmiyorum ama sanırım 5 yıldır Turkcell kullanıyorum. Çok nadir bazı zamanlarda fatura ödememi geciktirdiğim olmuştur. Her seferinde açma kapama ücreti denilen o ücreti ödeme zoruma gidiyor. Peki ne yapalım dediğini duyar gibiyim sevgili Turkcell. En azından eski ve köklü kullanıcıların için bu açma kapama işlemini kaldırabilirsin bence. Böylece kullanıcılarının yanında olduğunu da bir nebze olsun göstermiş olursun. Vaktin olursa çay içmeye bekliyorum. Kendine dikkat et. Dipnot: Bunu ister yetkililere iletin isterseniz de amann ne ileticem deyip geçiştirin. İyi günler.

Bu mesajımın ardından 1 yıl geçerli süreyle 2 gb internet gönderdiler. Aslında kazığı zaten çoktan yemiştik de bu da öyle bi su serpti işte üzerine :))

Geçen aylarda taksitleri bitirdim ama o kadar alışmışım ki her ay 140 falan ödemeye. Şimdi 50 tl lik gelen faturayı bayağı bir garipsedim.

Siz siz olun öyle 24 ay taksitle bi bok alayım falan demeyin. Çok pis oluyo lan.

Yani tamam çalışıyorsundur ödeyecek gücün vardır ama süre uzun kardeşim. İnsan taksit ödemekten sıkılıyor. Bi bitmedi mınako. derken buluyosun kendini..

24 ay taksitle bi bok almayın
Bu yazıyı değerlendir
[Toplam: 0 Ortalama: 0]

Kimler Neler Demiş?

10 Yorum - "24 ay taksitle bi bok almayın"

Bildir
avatar
Sıralama:   En Yeniler | Eskiler | Beğenilenler
Oytunla Hayat
Ziyaretçi

o hatayı bende yapmıştım. Telefon eskidi, taksiti bitmedi gitti…

Ciplak Yazar
Ziyaretçi

yok ya benim telefon sağlam en azından kaç kere yere düşürdüm hiç bişey olmadı sadece kılıf ve güç düğmesini değiştirdim 🙂
Yani uzun süreli vade ile alış veriş yaptığım için pişman oldum aslında, o telefonu aldığım için değil. Telefonda tırt çıksaydı iyice moralim bozulurdu zaten 🙂

kahve telvesi
Ziyaretçi

Taksitli alış verişten nefret ediyorum. Telefon neyse de, kredi kartının limitini bloke ediyorlar 🙂

Ciplak Yazar
Ziyaretçi

öyle bir sıkıntım hiç olmadı biliyo musun 🙂

elcin biber
Ziyaretçi

basiret diye bi şey var, alışveriş zamanları bağlanıyor. hep israilin işleri. büyü falan mı yapıyorlar artık. benim de kart borcum hiç bitmez. bişey de aldığım yok. ama nasıl oluyor anlamıyorum ya…

Ciplak Yazar
Ziyaretçi

Hep içerdesindir. Maaşı alırsın hopp kredi kartına.. :))

Mustafa Sönmez
Ziyaretçi

GSM işletmeleri bayilerinden hiç bir bok alınmaz. Turkcell'den kaçmak lazım. Ben Turkcell'den kaçtım kurtuldum 🙂

Ciplak Yazar
Ziyaretçi

Turkcell aslında iyi de taksitle telefon falan alınmaz bi yerden. Taksit bitene kadar telefonun değeri kalmıyor. Örneğin 2 bin tl ye aldın taksitle, taksidin yarısına geldiğinde telefonun sıfırı 1000 tl ye kadar düşmüş oluyor. Ondan sorna otur bi bardak soguk su iç zaten 😀

Mayıs Yağmuru
Ziyaretçi

dünya para verdiğin O akıllı telefonun hepsi sonra bozulur yine Turkcell yolları gözükür İnat ettim bu sefer almıcım gittiği yere kadar …

Ciplak Yazar
Ziyaretçi

telefonu zaten öyle zevk için değiştirmeye gerek yok. Diğer telefonu çöp olana kadar kullanmak en iyisi. 🙂

wpDiscuz