24 ay taksitle bi bok almayın

24 ay taahhütle telefon almıştım tabi ödemeler de 140 tl falan. Telefonu almam da ayrı bir olay olmuştu zaten. Gece hiç uyumamışım ne zamandır da şu paketimi değiştireyim deyip duruyordum. Paketi değiştireyim diye gittim. 2000 tl lik telefon aldım çıktım.

Telefon kutusuyla falan elimde duruyor. Otobüse bindim ama iç sesle de kendi kendime konuşuyorum.
– İyi bok yedin oğlum.
– 2000 tl lik telefon aldın nasıl ödeyecen.
– O da 24 ay taksitle.
3000 tl ye geldiğini de yaz da bari tam olsun…

Olan oldu işte bee..

Yani telefonu niye alıp çıktım niye bu kadar taksitin altına girdim nasıl girdim o uykusuzlukla anlamadım. Normalde öyle habire telefon değiştiren tiplerden de değilim.

Bazen fatura ödemesini geciktirdim. Ulan bakıyorum 140 olan fatura olmuş sana 160-170 telsiz ücreti zart ücreti zurt ücreti açma kapama bedeli diye iyice geçirmişler.

Benim de zoruma gitti. 5-6 yıldır Turkcell kullanıyosun faturalarını şakır şakır ödüyorsun arada bir böyle oluyor sadece. Onlar da açma kapama bedeli alıyor.

Oturdukları yerden bir tık tık yapıyorlar bilgisayar başında. Sanki zahmetli bir işmiş gibi bir de bedel alıyorlar.
Biz yazarız ya kendimizi de en iyi yazarak anlatırız. Ben de dayanamayıp turkcelle mesaj attım. Aslında beni pek kaale almazlar diye düşünmüştüm ilk başta ama yinede ulan yazayım ne kaybederim ki dedim.

Mesaj da duruyor. Sizin için kopyaladım 🙂

Merhaba sevgili Turkcell Sana hem bir şikayetim hem de bu şikayet doğrultusunda bir önerim olacak. Ben koskoca Turkcell’im senden mi akıl alacağım bir sürü şirket içi geliştirme ve iyileştirme departmanım var diye düşünebilirsin. Ama bu ön yargıları bir kenara bırakalım lütfen. Kaç yıl oldu bilmiyorum ama sanırım 5 yıldır Turkcell kullanıyorum. Çok nadir bazı zamanlarda fatura ödememi geciktirdiğim olmuştur. Her seferinde açma kapama ücreti denilen o ücreti ödeme zoruma gidiyor. Peki ne yapalım dediğini duyar gibiyim sevgili Turkcell. En azından eski ve köklü kullanıcıların için bu açma kapama işlemini kaldırabilirsin bence. Böylece kullanıcılarının yanında olduğunu da bir nebze olsun göstermiş olursun. Vaktin olursa çay içmeye bekliyorum. Kendine dikkat et. Dipnot: Bunu ister yetkililere iletin isterseniz de amann ne ileticem deyip geçiştirin. İyi günler.

İlgini çekebilir :  Bu gece içilip sıçılacak yarın mutlu olunacak

Bu mesajımın ardından 1 yıl geçerli süreyle 2 gb internet gönderdiler. Aslında kazığı zaten çoktan yemiştik de bu da öyle bi su serpti işte üzerine :))

Geçen aylarda taksitleri bitirdim ama o kadar alışmışım ki her ay 140 falan ödemeye. Şimdi 50 tl lik gelen faturayı bayağı bir garipsedim.

Siz siz olun öyle 24 ay taksitle bi bok alayım falan demeyin. Çok pis oluyo lan.

Yani tamam çalışıyorsundur ödeyecek gücün vardır ama süre uzun kardeşim. İnsan taksit ödemekten sıkılıyor. Bi bitmedi mınako. derken buluyosun kendini..

24 ay taksitle bi bok almayın
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Bu yazıya ilk oyu sen ver)
Loading...
10 yorum :

Bir şeyler söyle

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir