Anonim benim diğer adımdır

Ben bir gece insanıyım gündüz çalışır, gece üzerimde biriken tüm yorgunluğa rağmen saatlerce otururum. Günlük uyku sürem en fazla 4 saat kadar bir zaman dilimidir.

Hayatımızın büyük bir kısmını uyuyarak geçirdiğimizi varsayarsak uyanık kalmamak için bir sebep göremiyorum.

Yazmak için bazen okuduğum bir kaç satır bile çoğu zaman yeterlidir.
Bir satırı enine boyuna sündürüp kendimce bir kalıba sokabilirim. Bunlar genellikle deneme tarzında olan yazılarımdır.

Dört yıldır blog yazıyorum. Bir çok insan tanıdım, bir çoğunu da geride bıraktım. Geride bıraktıklarım arasında kendim de varım biraz.

Bazen her şeye yeniden sıfırdan başlamak gerçekten de motive edici olabiliyor. Çoğu bloğa açık bir kimlik ile yazmak yerine anonim olarak yazmak genellikle ilk tercihimdir.

Çünkü ortada bir resim, cisim ya da isim olmadığından yazılan her kelime sıradan bir ziyaretçinin kaleminden çıkmış gibi olacaktır.

Bazen eleştiri bazen de yaptığım yorumlar anonim olabiliyor.

Ama eleştirileri genellikle anonim olarak yapmak benim değil blog yazarının çıkarınadır. İnsanlar gerçekten de bazı durumlarda hassas davranabiliyor. Bunu gözlemlediğim için biliyorum.

Uzun zamandır blogunuzu takip eden değerli bir ziyaretçinizden bir eleştiri almayı kaldıramayabilirsiniz. Bu yüzden neticesinde de üzülürsünüz.

Hem o değerli ziyaretçiniz de sizi üzmek istemediğinden çoğunlukla eleştirisel yorumlardan kaçınacaktır. Berbat ya da anlamsız bir yazınızın altında ”yine çok güzel bir yazı” şeklinde bir yorum yazmayı daha uygun bulacaklardır. Ben bu yalanı istemiyorum. Tahammül de edemiyorum.

İnanın bu durum samimi olmadığı gibi yazarın kendisine de yalan söylendiği için zarar vermektedir.

Yazdıklarım hakkında kimsenin benimle aynı fikirde olmasını beklemiyorum.

Çıplak Yazar der ki; ”Herkesin yaptığı kendine doğru gelir, en doğruyu ise Tanrı bilir. ”

Bu yazıyı değerlendir
[Toplam: 0 Ortalama: 0]

Kimler Neler Demiş?

6 Yorum - "Anonim benim diğer adımdır"

Bildir
avatar
Sıralama:   En Yeniler | Eskiler | Beğenilenler
deniz derin
Ziyaretçi

anoniim miii 😀

Profösör
Ziyaretçi

Allah bilir.

deeptone
Ziyaretçi
peki madem 🙂 nasıl oluyor ki bu, yani, yorum yaparken anonim olmak nasıl oluyor, yazarken çıplak yazar, yorum yaparken anonim mi yapıyorsun. geçen evet bir yorumunu okumuştum uzun uzun hem de, şu blog gastesi gibi şeyle ilgili, orda adsız diyodu ama sendin, ben de bir yanlış yaptı sanırım, neden adsızdan yazdı demiştim. ayrıca, bunu nasıl yapabiliyorsun ki, adsız diye ayrı bir mail mi oluyor. insanlar kırılıyo mu öyle yaa yorumlara, bence boşveer açık ol, kırmak da iyidir ki yaaa 🙂 zor olmuyo mu öyle iki ayrı şekilde yorum yazmak. ya bi de çıplak yazar hatırlıyom ki seni bir ara iyi… Daha fazla »
Ciplak Yazar
Ziyaretçi

Oradaki yorumu özellikle canım öyle istediği için öyle yaptım. Biri anonim biri açık. Anonim seçeneğini seçerek yorum yapılabiliyor deep. Öyle üyelik falan alman gerekmiyor.

Yağmur Yağar
Ziyaretçi

Çok ince bir düşünce..Kendimi düşünceli bilirdim yanılmışım.

deeptone
Ziyaretçi

yanıtladım ki yorumunu. bende dilediğin gibi yorum yap. yorumlarını yanlış anlayanlar oluyor sanırım. serbest ol taam mıııı 🙂

wpDiscuz