Bu gece içilip sıçılacak yarın mutlu olunacak

Ben ben ben.
Ben diye başlayan yazılardan oldum olası nefret etmişimdir. Ulan bırak insanlar seni kelimelerinle tanısın. Ben şöyleyim ben böyleyim. Sen bi siktir git arkadaşım. Kimsenin umurunda değilsin zaten.

Bugün biraz eskilerden bahsedeceğim sizlere, eskiler dediğim 90 lar falan işte. Çıraklık ediyorum kaportacıda. Müslüm gürsesler, Hakkı bulutlar, Seyfi Doğanaylar Orhan gencebay lar falan 24 saat bangır bangır çalıyor.

Orospu çocuğu bir ustamız vardı. Her gün döverdi amına koyduğumun evladı. Daha çocuğum tabi o yaşlarda 8 yaşlarında falanım. Babam yeni ölmüş boynu bükük kalmışım. Sesim çıkmaz söyleneni yapan öyle kendi halinde bi çocuğum. İçine kapanık sessiz tiplerden işte.

Eve gidip de anne beni dövüyorlar ben çalışmak istemiyorum bile demedim bir gün. Durum kötü çalışmam lazım dedim. Daha o yaşlarda omuzlandım evin yükünü omuzlarıma.

Bazen komşular falan yemek getirirdi. Küflü ekmeğin yeşilimsi taraflarını atıp beyaz olan yani az kokan taraflarını yediğim günleri hatırlarım. Hırsızlık ederdim ben küçükken ama öyle kimsenin boğazına bıçak dayamak değil. Marketlerden yiyecek aşırmalar falan çocukluk işte.

Sonra işte biraz büyük 14-15 yaşlarında sigara içmeye başladım. Evin erkeği rolü çoktan biçildiğinden paket taşımama bile kimse gık demiyordu. Okulda çevremde hep hırçın asi oldum. Sanki kan davalı olduğumuz biri var gibi cebimizde sustalıyla dolaşmayı alışkanlık edinmiştik. Aslında şimdi daha iyi anlıyorum bazı şeyleri. Hayat acımasızdı. Silahını topunu tüfeğini ne varsa kuşanıp hayat karşısında gelecek her darbeye hazırlıklı olmaktı yaptığım. Hani size bişey anlatmıştım önceki yazılarımdan birinde. Kötülük doğuştan mı gelir sonradan mı insan kötü olur diye.

Şu kadarını söyleyeyim sevgiye en muhtaç olan çocuk en hırçın en asi olandır. Ben de öyle büyüdüm işte. Fabrikalarda sabahladım betonlarda yattım dayaklar yiyip dayaklar attım.. Miss gibi sıcak yatagında ana baba kucağında büyüyen bebeler gelip de yargılamasın beni.
Ağzıma geleni söylerim ben. Kimseden bir çekincem yoktur.

Geçenlerde de saçma salak bir tartışmanın ortasında kaldım. Birinin bloguna ısınmadım dedim diye ağzına geleni saydı kadın bize.

Şöyle uzun soluklu bir yazıyla kalp krizi geçirtirdim de ona ben yaşına dua etsin. Bu bir kaç satırda çok zaten ona.

Hem boş verin şimdi. Biri için satırlar dolusu yazı yazsanız kendini önemli falan sanır.

Ben kendimden söz ediyordum.

Bunları öyle duygu sömürüsü yapmak için yazmadım amına koyayım içimden geldi yazıyorum işte. Biraz klişe olacak ama abuk sabuk yorum yapıp kafamı bozacaksan da siktir git kardeşim ne diyeyim daha.

Ben çıplak yazarım içimden geldiği gibi de yazarım.

Neyse büyüdük yaş oldu 18-19. Bally çeken çocuklarla arkadaşlık ettik gündüzün gözüne sabahın 7 sine içip durduk.
Sonra merakımdan mıdır nedir bilinmez hacı hoca takımına takıldım. Namazlar zikirler imamlık bile ettim cemaate namaz kıldırıp.

Hayat cidden çok tuhaf bir bakıyorsun orda bir bakıyorsun burda. Ara sıra kanatlanıp kuş gibi uçasım geliyor bir yerlere. Ne bileyim işte neresi olursa oraya bee.

Ölüp gideceğiz zaten ömür dediğimiz kaç sayfalık hikaye ki..

Sağ kalanlara selam olsun iyi geceler.
Bu gece içilip sıçılacak yarın mutlu olunacak..

Bakın bu gece burda samimi bir yazı okudunuz. Yapmacıklık yok vıcık vıcık sevgi mesajları falan yok. Kanıyla canıyla yazılmış bir yazı.

Bu yazıyı değerlendir
[Toplam: 0 Ortalama: 0]

Kimler Neler Demiş?

11 Yorum - "Bu gece içilip sıçılacak yarın mutlu olunacak"

Bildir
avatar
Sıralama:   En Yeniler | Eskiler | Beğenilenler
Değmesin Yağlı Boya
Ziyaretçi

..sevgiye en muhtaç olan çocuk en hırçın en asi olandır..

Çok mu doğru,fazla mı ağır?..

Ciplak Yazar
Ziyaretçi

Bu benim görüşüm tabi ki, doğru mu yanlış mı, hafif mi ağır mı bilemiyorum varsın herkes kendince yorumlasın.

Yağmur Yağar
Ziyaretçi
Alper Canıgüz / Alper Kamu hikayesi okur gibi okudum. Şimdi hikaye dediğime bakıp kızma. Böyle samimi bir yazıya yapmacık bir yorum olsun istemiyorum. Çünkü oldum olası severim konuşma dilinde, olduğu gibi yazılan, ne varsa ortaya dökülmüş kelimeleri.. Küfrü doğal bulur, günlük hayatta kullanmayı ihmal etmem. Belki yazının okurken içine almasının sebepleri bunlardır. Hoşuma gitmesinin bir diğer yanı yazının başında yazdığın ‘Bi siktir git arkadaşım. Kimsenin umurunda değilsin zaten’ lafıdır ki bundan yıllar evvel içinde bulunduğum buhran sırasında birisi çıkıp şöyle demişti ‘biliyor musun sandığın kadar önemli değilsin..dünya da ufacık bir zerresin’ o zaman ağzıma sıçsa daha iyi olurdu diye düşündüğüm… Daha fazla »
Ciplak Yazar
Ziyaretçi

Maksadım aşağılık psikolojisi yaratmak değildi. Sadece burada hiç tanımadığımız insanlar arasında pek bir önemimiz yok. Önemli olma çabamızda yok.

Geçenlerde bir blog yazarı çocuğun arkadaşı bloguna girip vefat etti kaybettik falan diye yazmıştı. Altına üç beş yorum vah vahh yazık falan. Bu kadar işte.
Ağlarsa anam ağlar gerisi yalan ağlar. Bu kadar işte. Hepimizin ederi bu kadar.

Serdar Yazıyor
Ziyaretçi

Çok etkiledi be

Ciplak Yazar
Ziyaretçi

Beni de yazarken etkilemişti.

Yildiz Acil
Ziyaretçi

Son zamanlarda okuduğum gizlisi, saklısı olmayan, en içten, en samimi ve en dürüst paylaşımlardan bir tanesi.. Eline, yüreğine sağlık..

Ciplak Yazar
Ziyaretçi

Gizleyip saklasak nolacak sanki. Kendimizi olmadığımız biri gibi göstermenin ne anlamı var.

Profesyonel Blog
Ziyaretçi

Okuğum en samimi yazılardan biriydi, okurken ''çıplak yazar'' yerine ''küfürbaz yazar'' demeli diye içimden geçirdim.

Ciplak Yazar
Ziyaretçi

srzg blog yeni blogun hayırlı olsun. Ben ilk defa gördüm. Senin yazılarını çok okurdum önceleri.

Çıplak olmak zaten yeri gelince küfürbaz da olmak demek, ben pek fark görmüyorum arasında.

Profesyonel Blog
Ziyaretçi

Eyvallah kardeşim…

wpDiscuz