İzledim yorumladım İstanbul kırmızısı

Daha önce bir Ferzan Özpetek filmi izlemediğim için, filme ilk olarak fragman ve oyuncu kadrosundan etkilenerek gittim. İstanbul Kırmızı adı ise kesinlikle film için mükemmel bir isim olmuş. Hatta cuk oturmuş diyebilirim. Çekimler ve diyaloglar iyiydi fakat yer yer kafada soru işareti bırakan yanları da yok değildi bu filmin. Bazı duygular güzel bir şekilde işlenmiş ve izleyiciye iyi aksettirilmiş. Yine de puan verecek olsam bu film için en fazla 6,8/10 verirdim. Filmde İstanbul’un güzel mekanlarını ve kokusunu resmen alıyorsunuz. Bu açıdan bakarsak kısa bir İstanbul belgeseli tadında olduğunu da söyleyebiliriz. Ancak diğer yandan yine de eksik bir yanı vardı bu filmin.

Spoilere geçmeden önce film analizi yaptığım diğer başlıklara göz atmak isterseniz, şunları da okuyabilirsiniz :

Spoileri göster

Genel itibari ile film pek olmamış gibi geldi bana. Senaryo ve oyuncular kötü değildi fakat kurguda bir sıkıntı vardı sanki. Bu kopukluğu izledikçe siz de fark edeceksiniz eminim.

Bu yazıyı değerlendir
[Toplam: 0 Ortalama: 0]

Kimler Neler Demiş?

2 Yorum - "İzledim yorumladım İstanbul kırmızısı"

Bildir
avatar
Sıralama:   En Yeniler | Eskiler | Beğenilenler
sessizkaldım
Ziyaretçi

Bende gitmek istedim ama daha sonra logani izledim ilk yarı biraz uykumu getirdi ama ikinci yarı çok güzel gitti 😊 ama bu filmde gitmek istiyorum inşallah teşekkürler emeğine sağlık sevgililer

safransarı
Ziyaretçi

bir türlü fırsat bulamadım izlemeye ama en yakın zamanda gideceğim

wpDiscuz