İzledim yorumladım : Kurt Totemi

Bugün ki filmim olarak kendime sevgili profesörün önermiş olduğu Kurt Totemi filmini seçtim. Aslında daha önceleri başka bir arkadaşım da önerdiği için Profesöre güvenerek bu filmi izledim. İyi ki de izlemişim dediğim filmlerden oldu.

Tabi yorumlarda film önerilerinde bulunan arkadaşların listelerini de yabana atmıyorum. Onların aralarında da izlemediklerim var. Onları da artık haftanın belirli günlerine bölerek izleyeceğim.

Kurt Totem filmi aslında tam olarak aradığım türden filmlerdendi diyebilirim. Bu tür filmleri seviyorum çünkü. Daha önceleri de savaş atı ve kutup macerası gibi filmleri de severek izlemiştim.  Ama bu film bir tık daha iyiydi o filmlere göre.

Bazı sahnelerdeki çekimleri oldukça iyiydi. Doğrusunu söylemek gerekirse bu tür gerçekçi sahneleri öyle her filmde göremezsiniz. Mekan ve oyunculuklar da oldukça sade ve güzeldi.

Kurtlar tabi ki de başroldelerdi. Film moğollar ve kurtlarla ilişkilerini konu alıyor. Biraz da doğanın dengesinden söz ediyor bizlere. Avlanma sahneleri ve kurtların organize bir şekilde hareket etmeleri doğrusu çok etkiledi beni. Hele bir sahne vardı ki çok etkilendim. Spoiler vermemek için detaylara girmiyorum. 🙂 Ama izlemeyenler için de bir kaç kare paylaşmadan edemedim. 🙂

Yönetmen sanırım bu filmi çekmeden kurtları ve doğalarını gerçekten iyi bir şekilde incelemiş. Biraz belgesel tadında biraz da film tadında olmuş ama gerçekten izlediğime hiç pişman olmadım. Doğayı, canlıları, insanın yaşama mücadelesini bir çok şeyi konu almış aslında. 
Profesöre tekrardan teşekkür ediyor ve haftaya başka bir film yorumunda görüşmek üzere diyorum. 
Unutmadan avlanma sahnelerinde kullanılan müzikler de oldukça iyiydi. Önerir misin diye sorarsanız da puanlarım aşağıdadır. 🙂
Filme puanım : 
Senaryo : 6,8/10
Oyunculuk : 7,2/10
Çekimler : 7,9/10
Merak etmeyin diğer filmleri de mutlaka izleyeceğim.  🙂
İlgili yazılar :  Kaybetme korkusuyla yaşamak
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Bu yazıya ilk oyu sen ver)
Loading...

Kimler Neler Demiş?

8 Yorum - "İzledim yorumladım : Kurt Totemi"

Bildir
avatar
Sıralama:   En Yeniler | Eskiler | Beğenilenler
Zülal Garipkuş
Ziyaretçi

Yönetmen daha önce ayılarla, kaplanlarla da filmler yapmıştı… Kurt Totemi'ni izlediğimde bende sevmiştim. Savaş Atı'da güzeldi.

Ciplak Yazar
Ziyaretçi

Ban ben onu bilmiyordum. Savaş atı güzeldi ama nedense beklentimin altında kaldı. Ne bileyim daha uzun soluklu insanı içine çeken bir senaryo olacak diye bekliyordum. Kötü değildi tabi ama çok da mükemmeldi diyemem.

sevdicann
Ziyaretçi

Listeye ekleyelim biz de.

Ciplak Yazar
Ziyaretçi

Ekle ekle güzel film 🙂

Profösör
Ziyaretçi

Film aynı zamanda insanın insanlığına ve vicdanına mutlaka dokunmalı. Doğallığını korumalı ve seni içine çekmeli. Bu filmden ben de çok etkilendim. Çarpıldım diyebilirim.

Ciplak Yazar
Ziyaretçi

Ben pek çarpıldım diyemem ama iyiydi 🙂

Duygun Evrim Su Korkmazgil
Ziyaretçi

harika, yeni bir film fikri daha edindim sayenizde. son iki yıldır uzak doğu ve hint filmlerine taktık kafayı durmadan izliyoruz. bu tarz belgesel yönlü filmleri de çok severim mutlaka bakacağım, elinize sağlık.

ciplakyazar
Ziyaretçi

Ben de seviyorum da denk gelmiyorum 🙂

wpDiscuz