İzledim yorumladım : Kurt Totemi

Bugün ki filmim olarak kendime sevgili profesörün önermiş olduğu Kurt Totemi filmini seçtim. Aslında daha önceleri başka bir arkadaşım da önerdiği için Profesöre güvenerek bu filmi izledim. İyi ki de izlemişim dediğim filmlerden oldu.

Tabi yorumlarda film önerilerinde bulunan arkadaşların listelerini de yabana atmıyorum. Onların aralarında da izlemediklerim var. Onları da artık haftanın belirli günlerine bölerek izleyeceğim.

Kurt Totem filmi aslında tam olarak aradığım türden filmlerdendi diyebilirim. Bu tür filmleri seviyorum çünkü. Daha önceleri de savaş atı ve kutup macerası gibi filmleri de severek izlemiştim.  Ama bu film bir tık daha iyiydi o filmlere göre.

Bazı sahnelerdeki çekimleri oldukça iyiydi. Doğrusunu söylemek gerekirse bu tür gerçekçi sahneleri öyle her filmde göremezsiniz. Mekan ve oyunculuklar da oldukça sade ve güzeldi.

Kurtlar tabi ki de başroldelerdi. Film moğollar ve kurtlarla ilişkilerini konu alıyor. Biraz da doğanın dengesinden söz ediyor bizlere. Avlanma sahneleri ve kurtların organize bir şekilde hareket etmeleri doğrusu çok etkiledi beni. Hele bir sahne vardı ki çok etkilendim. Spoiler vermemek için detaylara girmiyorum. 🙂 Ama izlemeyenler için de bir kaç kare paylaşmadan edemedim. 🙂

Yönetmen sanırım bu filmi çekmeden kurtları ve doğalarını gerçekten iyi bir şekilde incelemiş. Biraz belgesel tadında biraz da film tadında olmuş ama gerçekten izlediğime hiç pişman olmadım. Doğayı, canlıları, insanın yaşama mücadelesini bir çok şeyi konu almış aslında. 
Profesöre tekrardan teşekkür ediyor ve haftaya başka bir film yorumunda görüşmek üzere diyorum. 
Unutmadan avlanma sahnelerinde kullanılan müzikler de oldukça iyiydi. Önerir misin diye sorarsanız da puanlarım aşağıdadır. 🙂
Filme puanım : 
Senaryo : 6,8/10
Oyunculuk : 7,2/10
Çekimler : 7,9/10
Merak etmeyin diğer filmleri de mutlaka izleyeceğim.  🙂
İlgini çekebilir :  Hayalcilik ve gerçekçilik
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Bu yazıya ilk oyu sen ver)
Loading...
8 yorum :

Bir şeyler söyle

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir