İzledim yorumladım : Pek Yakında

izledim yorumladım pek yakında
Film izlemek için sinemaya gidecek zamanım hiç olmuyor. Hafta sonları da o kalabalıkta film izlemek hoşuma gitmiyor. Bu yüzden her şeyin başı sabır diyerek izleyeceğim filmlerin internete düşmesini bekliyorum. Biliyorum yasal değil ama, onca yolsuzluğun olduğu bir ülkede netten film izlemek ne kadar büyük bir suç sayılabilir ki?

Cem Yılmaz‘ın son filmi olan Pek Yakında filmi de beklediğim filmler arasındaydı. Geçen gün oturup sakin kafayla izledim. (Korkmayın rahat rahat okuyun spoiler falan yok.) Filmin ilk sahnesinde Eşkıya filminden bir kesit canlandırılmış. (Spoiler hala yok) Geçmişten gelen ölünün dirilmesi gibi bir sahneydi. O anda zaten sizi yavaş yavaş içine almaya başlıyor film. Senaryo ise sımsıcak ve oldukça sadeydi. Biraz ağırlıklı olarak sinema sektörü ile yakından ilgili olmuş sadece. Belki bazıları beğenmemiştir ama ben genel itibari ile çok beğendim.

Aklıma takılan tek şey Cem Yılmaz neden her seferinde aynı oyuncular ile film çekiyor? Başka oyuncu mu kalmadı? anlamış değilim. Belli ki bir çoğu ile yakın arkadaş. Film aslına bakarsanız her telden çalmış, ama aynı zamanda karmaşıklık ya da kafa yormadan sadelikle anlatmış. Ne bileyim ailesini kurtarmak isteyen bir adamın çabaları, insanların hayat karşısındaki mücadeleleri, mutluluk uğruna ödedikleri bedeller, ertelenmiş projeler.. Kısacası bir çok konu orta şekerli kahve tadında işlenmiş bu filmde. Mazhar abinin şarkısı da ayrıca tatlı bir hava katmış. Bir kaç küçük küfürü saymazsak aile ile izlenebilecek güzel bir film.


Bu yazıyı değerlendir
[Toplam: 0 Ortalama: 0]

Kimler Neler Demiş?

2 Yorum - "İzledim yorumladım : Pek Yakında"

Bildir
avatar
Sıralama:   En Yeniler | Eskiler | Beğenilenler
Faruk Yaman
Ziyaretçi

Biraz abartacağım belki ama belki de defalarca izlediğim bir cem yılmaz filmi olmuştu. Cidden ince ve güzel esprilerle karşılaştığım oldu çokça 🙂 Bu yorum da güzel olmuş daha önce yorumlayan bir yazıya da rastlamamıştım renk gelmiş bence.. 🙂

Ciplak Yazar
Ziyaretçi

Teşekkür ederim Faruk ne zamandır yazayım diyordum ben de bugün nasip oldu. 🙂

wpDiscuz