Reklam ve Sponsorluk

Blog sayfamın her yerini adsense reklamları ile doldurmayı sevmediğim için, ücretli reklam alanları eklemeye karar verdim. Ancak bu kararı öyle pat diye vermedim. Özellikle ”ben olsam böyle bir blogda reklam verir miydim” ya da ”insanlar blogumda neden reklam versin ki” sorularını gerçekten çok düşündüm. Kısmen cevaplarını vermiş olduğuma inanarak, böyle bir kararın yerinde ve doğru bir karar olduğuna inanıyorum.

Öncelikle sizlere biraz blogumu tanıtayım :

Genel bilgi :

Ciplakyazar.com; 2016 yılında açılmış olup; toplum, yaşam, öykü, deneme, eleştiri ve araştırma kategorilerinde yazan kişisel blog sayfasıdır. Kısa zamanda blog dünyasında yer edinerek, hatırı sayılır bir takipçi sayısına ulaşmış ve Platin üyeliği ile yazarkafe yazarlığına başlamıştır.

Popülarite :

İlk olarak blogger tabanlı kurulan ciplakyazar.com‘a değer veren ve destek olmak isteyen Değmesin Yağlı Boya sponsorluğunda ilk lisanslı blogger temasına sahip olmuş, blog dünyasının köklü ve en eski 6 blog yazarı tarafından Evren’in Günlüğü sayfasında gelecek vadeden bloglardan biri olarak seçilmiştir. Ayrıca; google ve diğer arama motorları tarafından benimsendiği gibi, Adsense ve DMOZ onayını da tek seferde almıştır.

İstatistik :

Günlük sayfa görüntüleme sayısı ortalama 750-1200 arasında değişmektedir. İçerik girildiği zamanlarda ise bu rakam 1500 e kadar ulaşabilmektedir.

Görsel 05.08.2017 tarihinde çekilmiştir.

istastik

Alexa üzerinden Hemen çıkma oranı (bounce rate) ve sitede geçirilen süre (daily time on site) değerlerini incelediğiniz zaman, ziyaretçilerin vakit geçirmekten hoşlandığı ve sevdiği bir blog olduğunu da fark edebilirsiniz. Şu anki güncel duruma bakarak, ziyaretçilerin ortalama 10 dakika blogumda zaman geçirdiklerini anlayabilirsiniz.

Görsel 05.08.2017 tarihinde çekilmiştir.
alexa

Blog oku kelimesinde birinci :

Google üzerinden arama yaptığınızda blog oku kelimesinde 1. sırada yer almaktadır. Zaman zaman ikinci sıraya düşse de çoğunlukla birinci sırada olduğunu görebilirsiniz.

Reklam Yerleşimleri ve ücretlendirme :

Fiyatlar gayet makuldür! Şu fiyata olmaz mı diye mesaj atmamanızı rica ediyorum. Yalnız 3 ay gibi uzun süreli reklamlar için indirim söz konusu olabilir.

  • Footer link 40 tl (sayfanın altında text reklamları olarak yayınlanır)
  • 90*90 Aylık 40 tl (sayfanın sağında sidebar kısmında yer alır)
  • 125*125 Aylık 60 tl (sayfanın sağında sidebar kısmında yer alır)
  • 300*250 Aylık 80 tl (sayfanın sağında sidebar kısmında yer alır)

Tanıtım yazısı için reklam yapılmamaktadır.

Aklınıza takılan sorular ve reklam anlaşmalarınız için iletişim sayfasından mesaj gönderebilirsiniz.