Hepimiz bu dünyayı altüst ettik her birimiz. Çünkü yaşamanın ne demek olduğunu bilmiyoruz. Yaşamak, var oluşumuz dediğimiz bu adi, sıradan disiplin altına alınabilen şey değildir. Yaşamak tamamen farklı bir şeydir, son derece zengindir. Daima değişir. Ve biz bu ebedi hareketi anlamadıkça yaşamlarımız çok az bir anlam taşımaya mahkumdur. (j.k)

Çıplak Yazar kimdir?

Merhaba değerli okuyucum,

Giriş bölümünü hep sıkıcı buluruz biz bilirim.. Kitaplardaki ön söz gibi, okumadan hemence konuya girmek isteriz. Burası da o kitabın arka kapak yazısı oluyor. O yüzden tam yerine geldin.

Kısaca kendimden söz edeyim.
Adım Ayhan, 1988 Gaziantep doğumluyum. Yine memleketim olan Gaziantep’te yaşıyorum.

Aslında hastalıklı bir adamım ben! Laf olsun diye söylemiyorum gerçekten öyleyim. Kim olduğumu bulduğum anda, olmaya çalıştığım kişi olamadığım için üzülmemin yersiz olduğunu anlamıştım. Her sabah erken kalkmak, en tatlı rüyalarımın reklam araları gibi gelir bana. Aç karnına sigara içmekten nefret etsem de, sigara paketimin yokluğu içimde anlamsız bir boşluk yaratır çoğu zaman. Ne aptalca değil mi?

Sekiz yaşımdan beri iş hayatında olan biri olduğum için çok fazla meslekten anladığım gibi, hiçbirinde de uzman olamadım. Bazen hayattan emekli olmaya hakkım olduğunu düşünüyorum bu yüzden. Eeee bu kadar çalışma yeter artık diyorum ama öyle olmuyor.

Tanımadığım insanlarla sohbet etmeyi çok seviyorum. Çünkü iki yabancının birbirine olan samimiyetine her zaman inanmışımdır.

Hayatı mütevazi ve sade yaşamayı seviyorum. Gösterişten nefret ederim.

Hayvanlara karşı çok hassas bir yapıya sahibim. Ama evcil hayvan beslemekten nefret ederim. Kuşu kafese kapatmaktansa dalında sevmeyi yeğlerim. Bir insan olarak kendimi doğanın hakimi gibi değil de, diğer canlılar gibi sıradan bir canlı olarak görürüm. Bu yüzden her doğan canlının yaşama hakkına inandığım gibi bu hakkı her zaman savunurum.

Onun dışında bir şeye daha açıklık getireyim. Kişisel blog adı altında yazarken aslında kendimden oldukça söz ediyorum. Hatta o yazıların bazılarını sizler için buraya ekliyorum. Beni daha yakından tanımak isterseniz bu yazılara da göz atmanızı öneririm.