Hikaye Arşivi & Hikaye Yazma Teknikleri

Yazmak öyle çok büyük bir erdem değil. Yapman gereken tek şey, daktilonun başına oturup kanamak. – Hemingway

Bilim Kurgu Hikayeler

Gerilim ve Korku hikayeleri

Bu bölümde yer alan kısa hikayelerin bir kısmını, görmüş olduğum kötü rüyalardan harmanlayarak, bir kısmını da hayal gücümü kullanarak kaleme aldım. Daha sonra kendimi karantina altına almak, rüyalarımı gözlemlemek adına rüya günlükleri adında bir kategori oluşturdum.

Çocuk Hikayeleri

Tamamen kendimi denemek ve farklı bir çalışma yapmak adına yazmış olduğum hikayeler. Bu hikaye denemelerimden sonra şunu samimiyetimle söyleyebilirim ki; çocuk hikayeleri yazmak, normal kısa hikaye yazmaktan daha zor.

Dram Hikayeleri

Suç ve Gizem Hikayeleri

Çirkin adlı hikaye; kısa hikaye diye başlayıp, roman taslağı olma yönünde evrilen ve 5074 kelimeden oluşan en uzun hikayelerimden biridir.

Hayatın içinden hikayeler

Bu bölümde yer alan kısa hikayeler ”hayatın içinden” başlığını layıkıyla hak etmiş olup, bazıları gerçekten de yaşanmış olaylardan esinlenerek kaleme aldığım hikayelerdir.

Kısa hikayeler

Seslendirilen hikayelerim

Kendi sesime çok güvenmediğim ve seslendirme alanında yetersiz olduğum için, hikaye seslendirme yapamıyorum. Eğer kaliteli bir mikrofonunuz ve güzel bir anlatımınız varsa, hikayelerimden birini seslendirmenizi çok isterim.

Tüm hikayeler

100 kelimelik hikayeler

Hikaye yazma teknikleri

Uzun zamandan beri amatör olarak kısa hikayeler yazıyorum. Bu süreçte edindiğim tecrübeler ve öğrendiğim şeyleri paylaşmak adına kaleme almış olduğum yazılar.

Sizden Gelen Hikayeler

Aşağıdaki butonlara tıklayarak Hikaye arşivini sosyal ağlarda paylaşabilirsiniz.