Hikaye Arşivi & Hikaye Yazma Teknikleri

Yazmak öyle çok büyük bir erdem değil. Yapman gereken tek şey, daktilonun başına oturup kanamak. – Hemingway

Bu bölümde yer alan kısa hikayelerin bir kısmını, görmüş olduğum kötü rüyalardan harmanlayarak, bir kısmını da hayal gücümü kullanarak kaleme aldım. Daha sonra kendimi karantina altına almak, rüyalarımı gözlemlemek adına rüya günlükleri adında bir kategori oluşturdum.Tamamen kendimi denemek ve farklı bir çalışma yapmak adına yazmış olduğum hikayeler. Bu hikaye denemelerimden sonra şunu samimiyetimle söyleyebilirim ki; çocuk hikayeleri yazmak, normal kısa hikaye yazmaktan daha zor.

Çirkin adlı hikaye; kısa hikaye diye başlayıp, roman taslağı olma yönünde evrilen ve 5074 kelimeden oluşan en uzun hikayelerimden biridir.

Bu bölümde yer alan kısa hikayeler ”hayatın içinden” başlığını layıkıyla hak etmiş olup, bazıları gerçekten de yaşanmış olaylardan esinlenerek kaleme aldığım hikayelerdir.

Kendi sesime çok güvenmediğim ve seslendirme alanında yetersiz olduğum için, hikaye seslendirme yapamıyorum. Eğer kaliteli bir mikrofonunuz ve güzel bir anlatımınız varsa, hikayelerimden birini seslendirmenizi çok isterim.

Aşağıdaki butonlara tıklayarak Hikaye arşivini sosyal ağlarda paylaşabilirsiniz.