Uykudan uyandığım bazı sabahlar, dünyayı değiştirebileceğimi düşünürdüm.
Sonrasında çorabımın diğer tekini ararken bulurdum kendimi.

Ben Kimim?

Giriş bölümünü hep sıkıcı buluruz biz bilirim.. Kitaplardaki ön sözler gibi okumadan, hemence konuya girmek isteriz. Aslına bakarsanız bu sayfaya ne yazayım diye uzun uzun düşününce, acaba kendimi yeterince tanımamış olabilir miyim diye şüpheye düştüm. Bir insan kendi hakkında ne anlatabilir ki? Okuduğu okullar, başarıları, mücadeleler, mesleki kariyeri, seyahatler, hobileri falan filan… Ya da bir insan çıplak yazar gibi anonim bir isimle yazmış olduğu blog sayfasının hakkımda bölümüne ne yazmak isteyebilir? Sonuçta hepsi yazarın anlattığı ve sizin bilmek istediğiniz kadar olmayacak mı? O yüzden bence tüm bu zırvalıkları geçelim ve neden burada olduğunuza dönelim.

Gaziantep’te doğdum.

Ama kendimi ”dünya vatandaşı” olarak tanımlamayı hep daha çok sevdim. Evrime, dostluğa, sevgiye, paylaşmaya ve hayattaki tüm iyi şeylere inanıyorum. Her ne kadar bir yanım Dostoyevski gibi ”İzin vermiyorlar… bırakmıyorlar… iyi bir insan olayım!” dese de, diğer yanım iyi bir insan olmak için sürekli çabalıyor.

Okumakta olduğunuz bu blogun tek yazarı ve sahibiyim.

Eğer yazılarımı okuyor ve az çok anlıyorsanız, (ki anladığınızı umuyorum) neye benzediğimden, hobilerimden, yaşımdan, sevdiğim ve sevmediğim hemen her şeyden çok daha fazlasını göreceğinize hiç şüphem yok.

BLOG ADIM NEDEN ÇIPLAK?  

Tolstoy’un itiraflar adlı eserinde şöyle bir söz geçiyordu: ”Hayatın anlamını o kadar uzun bir süre aradım ki, bunu yaparken kendi hayatımı yaşayamadığımı fark ettim.” Çıplak Yazar adına karar verdiğimde buna benzer şeyler hissetmiştim. Göbek kordonu yeni kesilmiş bir bebek ya da beş dakika önce morga kaldırılan bir ölü, her ikisi de aslında başlangıcı ve sonu temsil ediyor. Ve her ikisi de çıplak! Eğer hayat gerçekten çıplak başlayıp çıplak sona eriyorsa; düşüncelerimizde, hissettiklerimizde ve onları anlatış biçimimizde neden örtünelim?

LOGODAKİ TOSBAĞA NEREDEN GELİYOR?

Kendi karakteristik özelliklerinizi yansıtan en uygun hayvan hangisi diye sorsanız kesinlikle kaplumbağa derdim. Niye bilmiyorum kedilere olan düşkünlüğümü saymazsak belki de en çok sevdiğim hayvan kaplumbağadır. Ayrıca Michael Ende‘nin bir çocuk öyküsü olan Sabırlı Sakin Yürür‘ü okuduktan sonra kendi kendime logom kesinlikle tosbağa olmalı dedim. Böylelikle Çıplak Yazar adının yanında bir kaplumbağa yer aldı.

    Hangi konuda ulaşmak istediniz?