Hepimiz bu dünyayı altüst ettik her birimiz. Çünkü yaşamanın ne demek olduğunu bilmiyoruz. Yaşamak, var oluşumuz dediğimiz bu adi, sıradan disiplin altına alınabilen şey değildir. Yaşamak tamamen farklı bir şeydir, son derece zengindir. Daima değişir. Ve biz bu ebedi hareketi anlamadıkça yaşamlarımız çok az bir anlam taşımaya mahkumdur. (j.k)

Misafir Yazarlık

misafir yazarlık, konuk yazarlık, misafir blogculuk
Misafir yazarlık

Misafir Yazarlık

Misafir yazarlıkbir diğer adıyla misafir blogculuk, yeni kullanıcılar edinmek ve blogunuzun adını duyurmak için oldukça etkili ve eski bir yöntemdir. Hatta ben de daha önce bir çok blogda misafir blogcu olarak katkıda bulunmuştum. Bu işten sizin kazancınız yeni kullanıcılar kazanmak olurken, benim kazancım ise blogumun güncel kalması anlamına geliyor. Her şeyi buna bağlamak yanlış olur elbette. Çünkü her şey bundan ibaret olsaydı bunun adına misafir yazarlık değil, karşılıklı çıkar ilişkisi demek daha doğru olurdu. Birlikte bir şeyler yapabiliyor olmak ve bir şeyleri paylaşmak güzel geliyor bana. Hele bu paylaşılan şey yazılan satırlar olunca… Tuzumuz ekmeğimiz oldu deriz ya hani öyle işte… Ben de sırf bu yüzden kendi blogumda misafir yazar ağırlamaya karar verdim. İlle de bana misafir olmak zorunda değilsiniz elbette. Ancak buraya kadar geldiğinizi düşünürsek; bir blog sayfasına konuk yazar olmayı aklınızdan geçirdiğinize eminim. Bunun için de sizlere çok faydalı olabileceğini düşündüğümmisafir yazarlık yapabileceğiniz en güncel blog listeleri konusunu incelemenizi tavsiye ederim.

Nasıl oluyor da ”kişisel blog” misafir yazar kabul edebiliyor?

Tamam ben bir kişisel blog yazarıyım ve kişisel blog yazarı olarak farklı yazarlardan misafir yazar olmalarını beklemek ilk başta tuhaf gelebilir. ”Kardeşim madem kişisel blogsun başkası niye senin blogunda yazıyor” diyebilirsiniz. Ben de olsam bunu sorardım gerçekten. Ama şöyle bir durum var. Ben sadece gündelik yazılar yazmıyorum blogumda. Bu yüzden sahip olduğum sadece iki kategori için konuk yazar kabul etmeyi uygun gördüm. Bu yüzden eleştirecekseniz kusura bakmayın ama bu konuda eleştiri kabul etmiyorum.

Konuk yazar olabileceğiniz kategoriler :

Bazı kategoriler şahsıma münhasır olduğu için konuk yazar olabileceğiniz sadece iki kategori olduğunu söylemiştim. Bu iki kategori isearaştırma ve sinemaskop kategorileridir. Senin için ne tür yazılar yazabilirim diye düşünüyorsanız, size fikir vermesi açısından kategorilerdeki eski yazılarıma hızlıca göz atmanızı öneririm.

Konuk yazarlık bilgilendirmesi :

Uyumsuz biri olduğumdan mıdır nedir bilmem bir yerde şart şurt kelimesini görmek beni çok rahatsız ediyor. Bu yüzden başlığa da özellikle ”bilgilendirmesi” diye yazdım. Yazar olmaya karar verdiyseniz lütfen bu kısmı çok dikkatli okuyun. Sonra yok efendim şunu belirtmemişsin durumu olmasın. Her şeyden önce şunu bilmenizi isterim ki, misafir yazarlık öyle basit şey değil! Her şeyin olduğu gibi bu işin de bir raconu var. Az çok bildiğinizi tahmin ediyorum ama yine de hatırlatmak istedim.

  • Yazdığınız yazı daha önce hiçbir yerde yayımlanmamış olmalı. (Buna özgün içerik diyoruz)
  • En az 500 kelime uzunluğunda olmalı. (Oha çüşş demeyin biz de böyle arkadaşım)
  • Görsel bulmak sizin işinizdir ben karışmam.
  • Kendi blog sayfanıza en fazla iki adet link çıkışı yapabilirsiniz.
  • İmla kurallarına mümkünse birazcık dikkat edin. (Ben de mükemmel değilim, ufak tefek hatalar olabilir tabi)

Sormak istediğiniz sorular için sayfanın solundaki iletişim kutusundan mesaj gönderebilirsiniz. Hazırlamış olduğunuz yazılar varsa ve misafir yazar olmak istiyorsanız ciplakyazar[a]gmail.com adresime yazınızı word dosyası olarak gönderebilirsiniz.

Abone ol

iletisim