Kim Neler Demiş?

!!!Ivır Zıvır Enstitüsü!!! – Nerede demiş: Kendi blogunda
Farklı tarz yazıları ile kendimi kaybediyorum. Çoğunlukla yazılarını paylaşır paylaşmaz okumam. Aradan zaman geçince peş peşe okur kitap gibi bitiririm.


Semih Keçecioğlu – Nerede demiş: Kitap Hırsızı
Kitap Hırsızı diye bir film vardı geçenlerde izlediğim. Yazına izlediğim filmi düşünerek geldim. Ama sürükleyici bir hikayeyle karşılaştım. Hiç kitap okuma alışkanlığım yoktu artık senin kısa hikayelerini uygun bir zamanda tek tek okuyacağım. Teşekkürler.


xRayMan – Nerede demiş : Oku da insanlığını sorgula
google da rastgele denk geldim bloguna cidden içten yazılarını tebrik ederek okuyorum. başarılarının devamını dilerim.


Çağrı Mustafa Alkan – Nerede demiş : Mavi Bisiklet
5 dakika içinde çocuklaştıran, büyüten; gülümseten, buran bir öykü ancak böyle kaleme alınabilirdi.


Mebure – Nerede demiş : Kalabalık mekanlarda kitap okumak
Çok eğlenceli ve sürükleyici bir sayfanız var geç bulduğum için kafi miktarda pişmanlık duyuyorum. Kitap konusuna gelirsek o an ki içinde bulunduğum ruh hali ile değişiklik gösteren bir olay. Eğer dinç ve okuduğum kitabı gerçekten ilgiyle okuyorsam mekanın pek de bir önemi kalmıyor. Ayrıca farklı mekanlarda kitap okumayı daha eğlenceli buluyorum nedense. Çok uzattım kendinize iyi bakın efendim. Takipte olacağım mutlaka…


Yamur Yağar – Nerede demiş : Cehennemde ilk gün
Nefes nefese okudum.. üç boyutlu bir kitap gibiydi yazın. Satıları indikçe açılan kağıtlar ve etrafa saçılan korkunç görüntüler. Baya etkilendim çok güzel olmuş.


Recep Altun – Nerede demiş : Gelecekteki çocuklarıma mektup
Merhabalar Çıplak Yazar.
O kadar güzel bir mektup yazmışsınız ki, okurken kendimi alamadım. Kaleminize ve yüreğinize sağlık ve mutluluklar dilerim. Allah gönlünüze göre versin. Her okuyucu mektubunuzu kendine göre farklı bir konuya oturtur. Ben de mektubunuzdan:”Aranızdaki küslük ve yersiz tartışmaların sizi birbirinizden uzaklaştırmasına izin vermeyin. Birbirinize sıkı sıkı sarılın.” cümlesini alarak, mektubunuzu aile bağına odaklamak istedim.
Selam ve dualarımla.


Ramazan – Nerede demiş : İnternet üzerinden radyo yayını deneyimlerim
Yaptığın birçok yayına katıldım , dinledim. Dinlemekten her zaman zevk aldığım , hatta bazı günlerde yapsa bir radyo yayını da can sıkıntım gitse dediğim , bir içimden geçirmişliğim var her daim. Kulaklarımızdan ve kulaklıklarımızdan eksik olma sen kardeşim 🙂 Zevkle dinlemeye devam edeceğim.


Yazarın Dünyası – Nerede demiş : Toplumun kişilik oluşumu üzerindeki etkisi
Yazınız bana Franz Kafka’nın Dönüşüm’ündeki Gregor Samsa’yı hatırlattı. Topluma uymadığınızda tıpkı Gregor Samsa gibi toplumun, hatta ailenizin gözünde bir böceğe dönüşüyorsunuz. Toplum için pis, değersiz, yok edilecek bir varlık, bir böcek.


N.G. – Nerede demiş : Ölü bloglar derneği
Son zamanlarda okuduğum en duygusal yazılardan biriydi bu yazınız. Aklıma bin türlü hikaye, yaşam ve bitiş öyküsü geldi… Aslında, son yazısı çok uzun zaman önce yazılmış bloglara hiç bu gözle bakmamıştım. Ve başlık… Kaleminize sağlık!


Okur Yazan – Nerede demiş : Dilaver’e Veda
Kalemine sağlık Ayhan. 🙂 Akıcı, samimi ve gülümseten bir öykü olmuş. Gerçekten öyküyü yaşadım. Kapıyı kırmaya çalışırken gözümde canlandı, kestaneci amca ve şemsiyeci amcayı gördüm, buz gibi havada yürüdüm, yere düşünce güldüm ve en son “Dilaver benim.” ile hem şaşırdım hem de mutlu oldum. Bence kesinlikle öyküler yaz. Ben kitap olur diyorum. 🙂 Ayrıca Sabahattin Ali’nin öykülerini tavsiye ederim. Sevgiyle…